Okolí a výlety

Obec Dívčí Kopy obklopují smíšené lesy, rybníky,louky a pole.

S necelými šedesáti obyvateli, 3 km stranou hlavního silničního tahu mezi Kamenicí nad Lipou a Jindřichovým Hradcem jsou Dívčí Kopy zaručeným místem klidu a čistého životního prostředí. Lokalita je vhodná k rodinné rekreaci, pěší turistiku, cykloturistiku, houbaře, milovníky přírodního koupání i historie.

Nejvyšším bodem obce je návrší v lese zvaném Kostelík v nadmořské výšce 602 metrů ležícím v katastru obce a patřící k pozemkům penzionu Pernštejnův statek. Podle pověsti zde kázal Tomáš ze Štítného či Jan Hus.

Pověst také říká, že z Kostelíku do tvrze Štítné vede podzemní chodba.

V okolí Dívčích Kop je mnoho zajímavých míst vhodných k výletům. Jen namátkou např.: Nová Včelnice (3 km), Kamenice nad Lipou (7 km), Žirovnice (14 km), zámek Červená Lhota (14 km), Jindřichův Hradec (16 km), Pelhřimov (26km), Stráž nad Nežárkou (32 km), a mnoho dalších.

Krajem vede i půvabná nejstarší úzkorozchodná železniční trať "Jindřichohradecká úzkokolejka". Její nejbližší zastávka je ve Žďáru, vzdáleném od penzionu necelé 3 km. Během letní sezony (od května do září) jsou na této trati vypravovány historické parní lokomotivy, během celého roku jezdí motorový vláček.

Cyklistické stezky

Pohled z vrchu Kostelík

Zámek Kamenice nad Lipou

Zámek Červená Lhota

Sousední obec Vlčetínec


Kontakt

Pernštejnův statek

Dívčí Kopy 1

378 42 Nová Včelnice


731 962 576
604 968 135